A - Alkoholismus

29. ledna 2013 v 12:21 | Ame |  Moje názory
Alkohol, alkoholismus. Jedno z toho zná snad úplně každý. V dnešní době pijí alkohol už hodně malé děcka a když to vidím říkám si, kdybych byla tvoje máma tak tě profackuju tak, že se toho ani nedotkneš už.
Dobře nejsem žádný svatoušek a také jsem pila před tím, než mi bylo 18. Kolem 15 jsem se poprvé napila a okolo 16 jsem se skutečně hodně opila. Máma mě seřvala jaká jsem kráva, že na nás akorát někdo zavolá sociálku (všichni mě tu znají). To mě nějak dá se říct "probralo" a čím jsem byla starší od té doby, tak jsem pila míň a teď si říkám, co jsem na tom sakra jen viděla? Když zase tak moc skvělá věc to není.
Upřímně nechápu lidi, co mají víkend jen na to, že se opijí a dost se mi to hnusí. To všichni nevidíte, kam spějí dnešní děti? Děcka pijí ve 12 let a "starší" kamarádi jim chlast kupují. Myslím si, že tato generace bude mít hodně alkoholiků.
Všichni by si měli uvědomit jaké to je být závislí na alkoholu. Takové lidi zavírají a snaží se nějakým způsobem je odnaučit pít. Většina, co se vrátí mezi lidi zase začne a ten zbytek s tím skutečně přestane.
Mám kamarádku a její otec je vyléčení alkoholik. Do konce života musí brát prášky díky tomu a pokaždé, když se napil byl neuvěřitelně agresivní a nechybělo málo, aby někoho zabil.
Díky tomu, že tohle vím a vím jak kamarádka chodila s pláčem do školy se mi to neskutečně hnusí. Nemám ráda takovou tu fakt opilost. Ještě když je člověk v náladě ok, beru. Pokud to není pořád, ale mám strach z opilých lidí. Nevím, čím to je, protože jsem nikdy negativní zážitek s opilým člověkem neměla, ale prostě mám z nich strach.
Je to nemoc, závislost a těm, by se měli lidi vyhýbat. Takže když chcete pijte, ale jen s mírou a ne zase tak často ;)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 George George | E-mail | Web | 29. ledna 2013 v 17:49 | Reagovat

Už několikrát jsem alkohol chutnal, ale ne. Nemůžu ho pít, vůbec mi ho nechutná takže na diskotéce nebo i na Silvestra prostě piju Colu nebo dětské víno (:DDD). Jsem prostě abstinent :) A jsem za to rád :)

2 Melanie Melanie | Web | 29. ledna 2013 v 18:52 | Reagovat

Vidíš :D a tohle je teprve moje 2. řasenka od Maybelline a od Max Factor jsem ještě žádnou neměla. Spíš já je začínám objevovat až teď :D

Sakra já už budu muset brzo s tím věkem ven :D Hodně se krotím abych to v těch článcích nějakým způsobem neprozradila nebo nevymezila, ale tak tenhle týden to slavnostně odhalím :D Zase mi to znemožňuje plnohodnotně se vyjádřit k tématu :DDDD.

Nikdy jsem nepila... hnusilo se mi pivo víno a všechno. Pak jsem ochutnala vodku. A od tý doby si jí dávám, ale nejsem na ní závislá. V životě jsem se z alkoholu nepozvracela. Jen jednou mi bylo tak zle, že jsem si myslela, že jdu rovně ale šla jsem tak o 45 stupňů doprava a rozsekla jsem si kotník, nos a čelo :DDDD

3 ichbincarlo ichbincarlo | Web | 29. ledna 2013 v 19:37 | Reagovat

Hm...povedenej článěk.
je pravda, že dneska dětí začínají se vším brzo. Já alkohol ochutnala poprvé ve 13nácti a pak to šlo se mnou od třinácti k pěti. Sice jsem to omezila, ale pořád skoro každý pátek piju. Ale už nemám stavy, že bych netušila :-)

Jinak se dedivím, že se ti to hnusí, když tvojí kámošky taťka byl alkoholik.  Navíc je to taková determinizace. Pokud je někdo v rodině lakoholik, tak máš pravděpodobnost, že budeš taky. Ale myslím, že ta pravděpodobnost je malá :-DD

4 Katharina Klein. Katharina Klein. | Web | 30. ledna 2013 v 13:08 | Reagovat

Já jsem se poprvé opila ve svých 15ti letech a dopadlo to dramaticky. Byla jsem mladá, hloupá, blbá, naivní a zamilovaná do blbečka, který mi koupil placku 40 procentního rumu, ale neupozornil mě na to, že vhledem k tomu, že piju tvrdý alkohol poprvé, tak musím pít pomalu. Mě to chutnalo, tak se tu placku rumu do sebe vrazila za ani ne 15 minut. Dopadlo to tak, že jsem pak zvracela dá se říct všude a nakonec jsem i omdlela a projela jsem se v policejním voze. Potomhle zážitku jsem dost dlouho nepila a když jsem zase začala tak pomalu. Prvně jsem si koupila vínko, pak zelenou a skončila jsem u vodky. Nikdy jsem nebyla ten typ co chodil do klubu. V klubu jsem byla jenom jednou v životě a to byla ještě otázka deseti minut. Mám ráda když se prostě slezu s lidmi na kterých mi záleži, zaparkujeme někde na útulné místo a akce může začít. Jsem ale i typ člověka co se dokáže bavit bez alkoholu, což si na sobě fakt cením, takže tolikrát jsem zažila akci kdy kolem mě byli všichni opilí a já tam řádila s něma na hudbu a v ruce jsem měla sklínku pomerančového džusu. Nejsem alkoholik, ale také nejsem abstinent. Když piju tak hlavně kvůli tomu, že mám na to chuť a piju alkohol, který mi chutná a ne který má hodně procent abych se co nejvíc opila.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama